Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristova škola

29. 11. 2009

Svědectví o Kristově škole začnu tím, že to pro mě byla zkušenost nad očekávání!! Nejdřív jsem si říkala, že to je škola jen pro pastory a bratry, kteří něco vedou, ale v tom jsem se mýlila. Jak už název napovídá, je to Kristova škola, tedy škola pro každého, kdo chce být jeho učedníkem.

Škola trvala devět dní. Byli jsme vyučováni v Božím slovu a v modlitbách. Každé ráno od 6 hodin začínaly hodinové modlitby, kdy jsme se společně sešli v sále.  Byl to pro každého osobní čas s Bohem, takže někdo klečel, ležel, stál… a druhé modlitby byly od 18 do 19 hodin.  Znovu jsem si ještě více uvědomila, že modlitba musí být základem mého vztahu s Bohem. Skrze modlitbu můžu přicházet před Boží tvář. A tomu jsme se učili, umět přistupovat před Boha, naslouchat mu, znát jeho vůli. Byl to vždy jen můj čas s ním. To se mi líbilo. Pán k nám mluvil i skrze sny, některými jsme se povzbudili. Já jsem měla taky sen, který mě nasměroval blíž k Pánu. Když jsem se ráno probudila, moc jsem mu nerozuměla, ale na ranních modlitbách mi přišel výklad toho snu. To byla praktická Kristova škola, jak hledat odpověď.

Vyučování bylo výborné, je pravda, že to mnohdy nebylo nic povzbudivého, co jsme se dozvěděli, ale docela přísně řečená pravda z Božího slova. Nikdo z nás však z toho neměl vnitřní trauma, ale naopak jsme cítili, jak se nás ty věci hluboko dotýkají. Nejlepší bylo, když jsme to mohli ještě večer do půlnoci rozebírat na pokoji J.

Nedá se popsat všechno z vyučování, bylo toho opravdu hodně. Ale myslím si, že cílem Kristovy školy je povzbudit církev k tomu, aby si uvědomila, jakou má moc v Kristu. Bratr Clendennen věří tomu, že v posledním čase církev povstane a bude mocnější než ta první. Bůh ukáže světu, skrze svatou církev, svoji moc a slávu!

Při jednom vyučování jsem byla oslovená příběhem z Bible, kdy se církev modlila za Petra ve vězení. Bůh na jejich modlitby hned odpověděl, Petrovi se uvolnily pouta a andělé ho vyvedli ven. Církev se sešla, modlila se, bojovala a vysvobodili tak Petra z vězení. Ten příběh znám, ale nikdy jsem si při tom neuvědomila tolik sílu modlitby církve. Byla to okamžitá Boží odpověď na jejich vroucí zápas za Petra. Kéž i my jsme takovou církví!

Byl to požehnaný čas a jsem ráda, že jsem na Kristově škole mohla být. 
                                                                                                                                              - LB -