Jdi na obsah Jdi na menu
 


Argentina

29. 8. 2008

Obrazek

Co jsem si přivezla z Argentiny
/svědectví/

 

 

 

 

 

 

 

 

Bylo hodně věcí, které mě oslovily v tak velkém sboru v Buenos Aires, tam kde je tolik cítit probuzení a otevřené nebe, tam kde… 
Pokud bych měla vybrat, tak jedna z nejdůležitějších věcí, kterou jsem si dovezla domů, byla 
modlitba. Více jsem si uvědomila, že vše, co děláme, je důležité promodlit, modlitebně probojovat. Máme milost se vždy modlit k našemu velkému Bohu, který má veškerou moc a slyší nás. Viděla jsem v Argentině, jak se před každou službou modlí a prosí za požehnání a Boží vedení. Ať to byla služba v nemocnici, věznici, ve sboru nebo třeba jen před jízdou autem. Modlili se, když vyšli z nemocnice, za Boží ochranu všech, kdo jsme tam byli a za lidi, se kterými mluvili. Zaujalo mě, jak to pro ně bylo důležité a zároveň samozřejmé. 
Jednou při delší jízdě autem s námi jela starší sestra Norma, která slouží jako pastorka a je jednou z prvních členů sboru. Dala nám dobrou radu: „Modlete se za své manžele, potřebují vaše modlitby. Máte autoritu se za ně modlit, je to jedna z nejdůležitějších věcí, kterou pro ně můžete udělat.“ Byla to rada, která mi zůstala v srdci. Je to velmi potřebné, abychom my - manželky modlitebně stály za svými muži. Uvědomuji si, jak je modlitba důležitá! 
Náš Pán mě v této věci jednou velmi povzbudil. Když odjel manžel sloužit, tak jsem se rozhodla, že se za něj budu modlit. Prožívala jsem konkrétní věc, za kterou se mám modlit, aby ho Pán od ní ochránil. Když manžel přijel domů a já jsem mu vyprávěla svůj zážitek, k mému i jeho povzbuzení mi potvrdil, že právě v této věci prožíval útoky. Ačkoliv byl na službě sám, mohli jsme se na ní podílet společně a prožívat sjednocení. Bůh nás dokáže povzbudit, abychom si uvědomovali, že to, co děláme, má cenu! 
Dále mi velmi výrazně zůstala v mé mysli služba ženám. Ženy jsou zde aktivní a zapojené do služby ženám. Viděliy jsme při evangelizačním shromáždění, kdy uvěřilo asi 50 lidí, jak stáli služebníci před pódiem a ke každé ženě přišla sestra a ke každému muži bratr. Sestry pak samy sloužily těmto novým ženám a modlily se za ně. A bratři se zase starali o muže. Uvědomila jsem si, že je dobré, když se sestry učí sloužit ženám. 
Věřím, že 
Bůh do nás vložil své obdarování a měly bychom je pro něj používat. Sestry tak mohou sami duchovně růst a zároveň je tak zabezpečena služba dle pohlaví. Zejména v poslední době, kdy slyšíme tolik o cizoložství, nevěrách, někdy i mezi křesťany, vidím toto jako aktuální a správnou možnost ochrany před hříchem. Považuji za vhodnější, aby se ženy svěřovaly, vyznávaly své hříchy, řešily intimní problémy se zkušenějšími sestrami či případně ve společné přítomnosti manželů.

Lucie Balážová

 

Náhledy fotografií ze složky Argentina