Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROJEKT PAŠIJE

25. 8. 2015

Projekt Pašije, hudební pásmo 13 písní, zobrazuje důležité momenty posledních dní Pána Ježíše Krista před ukřižováním a jeho zmrtvýchvstání, a to zejména očima těch, kdo všeho byli účastni (Ježíš sám, Marie, která pomazala Ježíšovi hlavu olejem, Marie matka, Pilát, učedníci, lidé z Jeruzaléma).

Sólisté se doplňují s pěveckým sborem, aranžmá zahrnuje kapelu (akustická i elektrická kytara, baskytara, bicí, perkuse, klávesy) a sólové nástroje jako je flétna, trubka, saxofon, housle, violoncello. Vše dokreslují verše propojující jednotlivé příběhy, živé obrazy a výrazový tanec.

Cílem je navázat na tradici křesťanské hudby, která v sobě má od Boha moc hlubokého duchovního doteku, ukázat mnohým z Olomouce a širokého okolí, že příběh Velikonoc je stále aktuální a živý i dnes. Olomouc je velmi kulturní město, hudba je tedy něco, co je lidem opravdu blízké, navíc teď jednáme o pronájmu krásných prostor, Moravského divadla.

Projekt také umožňuje mnoha olomouckým křesťanům rozvíjet svá obdarování. V současné době je do něj, ať již aktivně či praktickou pomocí zapojeno asi kolem 120 lidí z devíti evangelikálních sborů, což nás naplňuje úžasem...

Více se můžete dozvědět na stránkách www.pasije2016.cz, budete-li chtít, podpořit nás také finančně či zakoupením rukodělných výrobků, které průběžně vyrábějí nadšenci napříč sbory J

Jaruška Beková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář